Az esetek túlnyomó többségében a hiperaktivitás megfelelő terápia mellett jól kezelhető és a tünetek az életkor előrehaladtával enyhülnek, de valamennyi figyelemzavar szinte minden esetben tartósan megmaradhat, végigkísérve a beteget egész életútján.
Az ismert amerikai hírportál, a Huffington Post>> nemrégiben egy meglehetősen érdekes írást közölt arról, hogy miért nem érnek célt a modernkori szülői gyermeknevelési elképzelések. A gyermeknevelés buktatóiról szóló cikket az internet közönsége különösen nagy érdeklődéssel fogadta – nem véletlenül, hiszen a cikk valóban elgondolkodtató megállapításokat tartalmaz…Ennek kapcsán felkértük a Szülők Lapja, állandó szakértőjét Szegleti Gabriella gyermekpszichológust, hogy fejtse ki véleményét a modernkori gyermeknevelést kritikusan szemlélő írásról.
Vajon jót tesz-e gyermekeinknek a ma oly divatos szabadelvű gyermeknevelés? Miért nem mernek a mai szülők szigorúak lenni? Hibák, amiket a mai modern szülők elkövetnek. Külföldi és hazai szakember véleménye a modern kori gyermeknevelésről és azok buktatóiról.
Már bemutattunk jó néhány elég furcsa megelőzési módját a terhességnek. De persze a lista végeláthatatlan. Jöjjenek most újabb furcsaságok.
Nem igaz az a feltevés, hogy a nők sokkal jobban értenek a gyerekneveléshez, mint a férfiak! Ha az apa is sok időt tölt újszülött kisbabája társaságában, az agya ugyanolyan mértékben fejlődik, mint ahogy az az édesanyáknál tapasztalható, állítják kutatók.
Egészen hamar, már az esti fürdetésnél kiderül, hogyan viszonyul a kisbabád a vízhez. Ha különösebb hiszti nélkül ússzátok meg a szokásos esti, tisztálkodási ceremóniát, máris elkezdhetsz gondolkozni azon, hogy hogyan tovább!?
Semmi sem nyugtalanítóbb egy újdonsült szülő számára, mint egy beteg baba. Próbáld megőrizni hidegvéred. Bízz az ösztöneidben, de figyelj oda a jelekre is, melyek megkövetelik, hogy felkeress egy orvost. Íme mire kell figyelned: változások a gyermek étvágyában, túlzott nyűgösség, letargia, légzési problémák, kiütések, nyaki merevség, erős markolás, magas láz és kevés vizelet.
Az egyszer biztos, hogy mindenkinek, akinek valaha gyermeke volt annak egyszer babbiztossá kellett tennie a lakását. De ha még csak most van pici babánk, akkor nem nagyon tudhatjuk mivel is jár ez, ezért adunk pár tanácsot.
Sok szülő úgy hiszi, hogy a gyerekek a cukortúladagolástól pörögnek fel és lesznek hiperaktívak egy gyerekzsúron. A szakemberek azonban azt állítják, nem létezik a „cukortúladagolás” jelensége.
Minden szülő számára nagy izgalom, amikor a csemetéje élete eslő szavát mondja ki. Vajon mi lesz az, papa, vagy, mama? Esetleg valami más? Lássuk a babanyelv mögötti tudományos magyarázatot!
Sokan vagyunk szerintem, akiknek fizikai fájdalmat okoz autókat tologatni a szőnyegen, vagy huszadjára átöltöztetni a babákat. Aztán ott van a vacsikészítés, még el kell küldeni egy e-mailt, és jajj, kifolyik a szennyes is a kosárból. Őszintén szólva olyanokkal is találkoztam, akiknek fogalma sincs, mit is kéne játszani a gyerekkel. És tökéletesen megértem őket. A játék a gyerekek „munkája”. Minden emlős csemete játszik, ezen keresztül tanulja meg az életet. Eközben utánozza a felnőtteket, gyakorolja, pallérozza készségeit. Emellett remek szorongáscsökkentő, de lehet az egyik legjobb kapcsolaterősítő otthon a családban. Az igazság az, hogy arra nem feltétlenül van szüksége egy gyereknek, hogy a szüleivel játsszon, ha van erre módja kortársakkal, más gyerekekkel. De óriási ajándék, ha erre rendszeresen jut idő.
Előző cikkünkben már bemutattunk néhány elképesztő terhességmegelőzési módszert, és most jöjjön a folytatás.