Szerencsénkre a brit tudósok mindig résen vannak, és felkutatják az örök, kínzó, nagy kérdésekre a választ. Mint például arra, hogy igaz-e az, hogy kettő helyett kell ennünk terhesen.
A tavaly hazánkban született 85 ezer baba 39 százaléka császármetszéssel jött világra. Egyre több kismama maga kéri, hogy császárral szülhessen.
A kisgyermekek életük első három évében különösen intenzíven fejlődnek, ezért a szervezetük számára szükséges ásványi anyagok pótlásának ebben az időszakban óriási jelentősége van. Gondolj csak bele: hároméves korig átlagosan 5-7 centimétert nőnek évente a kicsik, miközben testsúlyuk 2-2 kilóval gyarapodik. Ha ebben az időszakban nem jutnak hozzá a szükséges tápanyagokhoz, az visszafordíthatatlan károkat okozna – például kalcium hiányában az egész csontrendszerük gyenge és törékeny maradna.
Cikksorozatunk előző részeiben már összeszedtünk pár olyan alapszabályt, melyre jó lenne ha mindenki figyelne, mikor babanézőbe megy. De azért van még pár tipp a tarsolyunkban.
A múlt század elején, az 1920-as években nyert először bizonyítást, hogy a napfény hatására a szervezetben termelődő D-vitaminnak milyen rendkívül fontos élettani hatásai vannak a kisgyermekek fejlődésében. Annak ellenére, hogy ezt már majdnem 100 éve tudjuk, még ma is szinte minden gyermek D-vitamin-hiánytól szenved hazánkban, pedig egy sor súlyos betegség megelőzhető lenne ennek a fontos anyagnak a rendszeres pótlásával.
Az alábbi cikkben viszont most általánosan érvényes aranyszabályokat szedtünk össze, amelyek jól jöhetnek, ha ideje egy kis babalátogatásnak.
Miért is kellenek ehhez tippek? Nos, a dolog némiképp bonyolultabb, mint azt elsőre gondolnánk.
Az Egészségügyi Világszervezet legfrissebb adatai szerint 41 millióra nőtt az öt év alatti túlsúlyos vagy elhízott kisgyerekek száma a világban. A túlsúlyos kicsikből többnyire túlsúlyos felnőttek válnak.