Jump to content

Duplán nehéz a hőségben kismamának lenni

2019. 07. 02. 19:00

Kismamának lenni igazi áldott állapot, de vannak jócskán nehezítő tényezők, amelyek rányomhatják a mindennapokra a bélyeget.

Az első trimeszter gyötrelmes lehet az állandó rosszullétek, hányinger miatt, míg vannak, akik semmi hasonlót nem tapasztalnak. A várandósság jó megélésében nehezítést jelenthez az időjárás is. Akik ősszel vagy télen várják a babájukat, a szülés várható ideje is a hideg évszakokban várható, egészen mással találkoznak, mint a nyári kismamák.

A téli öltözködés, a csúszásveszély is nehezítő tényező, valamint a már megszületett babával sem lehet elhagyni nagy hidegben a házat. Nyáron jóval kevesebb ruhát kell viselni, de a hőség cseppet sem könnyíti meg az édes teher cipelését.

A kánikula az egészségeseket is megviseli, de az idősekre, a gyerekekre, a betegekre és a várandós nőkre különösen nagy terhet ró a tikkasztó meleg.

Az időjárás befolyásolására nincs lehetőségünk, de a meleg ellen van fegyverünk, amelyet a kismamáknak, a pici babás anyukáknak kimondottan érvényesíteniük kell. Természetesen a lakásban való lesötétítés az egyik megoldás. A reggeli szellőztetés után azonnal érdemes leereszteni a redőnyöket, hogy a meleget kizárjuk otthonunkból. Az öltözködéssel sokat segíthetünk komfortérzetünkön, így a várandósság vége felé járó kismamák is könnyíthetnek viseletükön.

Kismamaként és pici babás szülőként is érdemes az elvégzendő feladatainkat úgy időzíteni, hogy azt még a délelőtti órákban letudjuk. A nagy hőség kerülésével könnyebben viselhetővé válnak a napok. A babakocsis sétát is inkább a késő délutáni, kora esti órákban ejtsük meg, így a baba is jobban fogja magát a levegőn érezni.

A baba és a kismama komfortérzetét is emelni lehet azzal, ha nedves törölközővel időközönként áttörölgeti a testét. A hűsítő zuhany a verejtéktől is megszabadít, és felfrissít.

A folyadékpótlás fontossága évszaktól függetlenül nagyon fontos, de nyáron, kismamaként még inkább oda kell figyelni arra. Ugyanígy ügyelni kell a pici babák és gyermekek folyadékigényének figyelése. Nem meglepő, hogy ilyenkor csökken az étvágyunk, és ez igaz lehet a babák, gyerekek esetében is.

A várandós kismamák a várandósság vége felé már nemcsak a súly cipelését viselik nehezebben, hanem a meleget is. Ez lehetséges a hormonháztartás felborulásától is. érzékenyebbé, ingerültebbé válhatnak, ahogy közeleg a szülés ideje. Gyakrabban kell mosdót keresni, és a melegben ez még kellemetlenebbé válhat.

 

A rekkenő hőség még éjszaka sem biztos, hogy enyhül, így nagy hassal és nagy melegben az alvás sem nyugodt és pihentető. Hosszabb távon pedig kihatással lehet az idegrendszerre, éppen ezért, ahogy a szervezet kívánja, úgy reagáljon a terhesség vége felé közeledő nő. A lesötételt helyiségben szükségszerűen beiktatott pihenéssel biztosíthatja saját és születendő gyermeke egészségét is.

További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!

(Forrás: babasoldal.co.hu | képek: pixabay.com)