Általában később, idősebb korban térhet vissza az inkontinencia, jellemzően kettőnél több gyermeket szülő nők körében. Természetesen az idősebb korban jelentkező vizelettartási nehézségek más okokra is visszavezethetőek.
Fontos, hogy szégyenérzetből vezérleve ne elnyomjuk a problémát, hanem tudatosan tegyünk a panaszok kezeléséért. A szülést követő erőteljes inkontinencia mindenképpen enyhül a gyerekágyas időszakot követően, de enyhébb vizelettartási nehézség továbbra is megnehezítheti az életünket. Tipikus tünet, hogy tüsszentéskor, nehezebb tárgy megemelésekor vagy torna közben jelentkezik a probléma. Ez többnyire magától nem oldódik meg, sőt súlyosbodhat (például: még egy szülést követően), ezért fontos, hogy tegyünk ellene.
Gerinctornával, mely során törzsizmainkat erősítjük, segíthetünk az alhasi izomcsoport állapotának javításáért. A mély hasizmok erősítésével sokat javíthatunk a problémán, de a Kegel gyakorlatok elsajátításával és rendszeres végzésével célzottabb módon fejleszthetjük az adott izomcsoportot.
A Kegel gyakorlatok legalapvetőbb része, hogy vizeléskor megkíséreljük visszatartani a vizeletünket pár másodperc erejéig. Rendszeresen végezve a gyakorlatot, érezni fogjuk a javulást. Egyébként a Kegel gyakorlatok elsajátítása a szülésnél is nagyon hasznos lehet (könnyebb szülés érdekében), ráadásul pozitív hatást gyakorolhat a házaséletünkre is.