Na, persze, hogy minden kismama vágyja, hogy végre kezébe foghassa babáját, de az idilli pillanaton túl is kell látni. Ma már gyakorinak mondható, hogy szülési tervet állítanak össze: azaz, hogyan képzelik és szeretnék azt, hogy a baba születése történjen (kórház, orvos, szülésznő, érzéstelenítés vagy teljesen természetes, minden beavatkozástól mentes stb. szülés).
A szülés utáni állapotról kevesebbet beszélgetnek a párok. Persze, nagyon várják, hogy végre majd a kezükbe foghassák a kisbabát, de az előrelátás ezen a ponton talán meg is áll.
Érdemes azonban egy kisebb családi kupaktanácsot összehívni és nem az utolsó pillanatra halasztani. Ezen az összejövetelen át lehet beszélni, hogy a babát váró pár hogyan képzeli el azt az időszakot, amikor a kórházból hazaérkezik a baba.
Ki jöhet látogatóba akár már az első otthon töltött napokba? A barátok, távolabbi rokonok mikor nézhetik meg a babát? Ezek azért fontos kérdések, mert ha nincs előre tisztázva, akkor akár nézeteltérés is kialakulhat a párok és/vagy a családtagok között.
Ugyanakkor azt is érdemes lehet egyeztetni, hogy ki lesz az újdonsült anyuka segítsége. Arra is ügyelni kell, hogy mindenki sorra kerüljön, szintén a sértődés elkerülése érdekében.
A baba szüleinek is tisztáznia kell néhány tennivalót. Ami azelőtt egyértelmű volt, hogy ki végzi, az a baba születése után megváltozhat.
Sőt bizonyos tisztasági szabályokat is előre lehet egyeztetni a családtagokkal.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!