Fontosságára már régen rájöttünk, azonban számos vizsgálat további információkhoz juttatott. Egyes kutatások rámutattak arra, hogy az anyatejben olyan molekulák (epidermális növekedési faktor, vagyis EGF) is vannak, amelyek aktiválják a bélsejtekben található receptorokat. Ez pedig azért fontos, mert a veszélyes baktériumok véráramba jutásának esélye csökken, vagyis elkerülhető a vérmérgezés.

A kísérleteket egereken végezték. Az anyatejen nevelkedő kisegerek közül azok kerülték el a mérgezést, amelyeket anyjuk táplált. Ha egy másik, még anyatejjel rendelkező, de már hosszabb ideje szoptató nőstény egér tején nevelkedtek, ennek a molekulának (EGF) a szintje alacsonyabb és a mérgezés esélye is megnövekedett.
A vizsgálatból tehát az is kiderült, hogy az újszülött, koraszülött babák számára magasabb EGF-szintű anyatej szükséges. Sőt az is kiderült, hogy ha a baba édesanyja nem tudja saját tejével táplálni babáját, egy másik szoptató anya teje sem biztos, hogy megoldás, ha az az anyatej nem tartalmaz megfelelő mennyiségűt ebből a molekulából.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!